Blog

Kıtmir

Koyun gübresine varana kadar her şeyi ile işe yarar. Köpeğin ise koyun gibi görünür hiç bir faydası yoktur.
Ancak koyun sürüleri olanlar köpek beslemek zorundadır. Bunu iki sebepten dolayı yaparlar. Birincisi kırlarda otlatırken kurt kapmasın, hırsız çalmasın diye. İkincisi ise sürü sahibinin niyeti ile alakalıdır. Kendi arazisi veya milletin ortak merası yerine başkalarının ekinlerini yedirmeye niyetli ise. Hatta bu durumda karşısındakini korkutmak için köpeğin daha irisini ve azgınını besler.
Bugünün televizyonlarını köpeğe benzetirim. Tabi burada kastettiğim kurumdur, çalışanlar değil. Köpek sahiplerine dikkat edin, hepsinin asıl para kazandıran müesseseleri yani koyunları vardır. Onların hatırına para kazanamayan televizyonları yani köpekleri de vardır.
Hatta şunu da söyleyebiliriz; köpeğin karnını sırf kendisi doyurmuyor. Bazı sirk numaraları öğretip, koyunları kollamanın yanı sıra (diğer arazi sahiplerini) halkı da eğlendiriyorlar. Yani karınlarını sadece sahipleri değil, aslında hiç sevmedikleri diğer arazi sahipleri de doyurmuş oluyor. Ne kadar zekice bir plan değil mi?
Tabi bu arada bir davası olan ve bunu insanlara yayma düşüncesi ile hareket edenlerin köpeklerini ayrı tutmakta fayda var. Onlar da Kıtmir olurlar inşaallah.

Leave a Reply

Your email address will not be published. This field is required.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>